Zapytanie ofertowe na wykonanie koncepcji modernizacji, magazynowania oraz przygotowania materiałów do produkcji cementu i klinkieru uwzględniając:
- Maksymalizację wydajności istniejącej suszarni żużla oraz popiołów mokrych z depozytu.
- Nową instalację Vortexu do uzdatniania mieszaniny popioło-żużli typu V (redukcja wilgoci, rozdrobnienie oraz transport materiału do istniejącej suszarni).
- Adaptację istniejących silosów homo i budynku młynów surowca nr 1 i 2 w celu stworzenia selektywnego systemu magazynowania materiałów sypkich takich jak: popioły V i W wraz z systemem ich transportu oraz homogenizacji.
Osoby wyznaczone do kontaktów z oferentami:
Arkadiusz Tracki - Dział Zakupów; tel.kom. +48 572 700 189,
e-mail: arkadiusz.tracki@lafarge.com
Paweł Ludwicki - Część procesowa; tel. kom.: +48 784 975 668,
e-mail: pawel.ludwickii@lafarge.com
Grzegorz Trzeszkowski - Część Techniczna; tel. kom.: +48 502 786 088,
e-mail: grzegorz.trzeszkowski@lafarge.com
Leszek Pufelski- Część Techniczna; tel. kom. : +48 502 786 282,
e.mail: Leszek.Pufelski@lafarge.com
Jarosław Wilk - Koordynacja procesu; tel kom: + 48 501 730 730,
e.mail: Jaroslaw.Wilk@lafarge.com
I. Termin złożenia oferty : 01 lipca 2022 r.
II. Zakres zapytania ofertowego
OPIS STANU ISTNIEJĄCEGO
W chwili obecnej w Cementowni Małogoszcz trwa proces gruntownej modernizacji zakładu polegającej na budowie nowej instalacji produkcji klinkieru oraz towarzyszącej infrastruktury włączając nowy magazyn surowca (Załącznik 1 Mapa 3D). Magazyn ten będzie połączony z istniejącym magazynem surowców (Obiekt 5 zał. 1), z który jest połączony taśmociągiem transportującym materiał do budynku młynów surowca. Jednocześnie pojawia się potrzeba modernizacji istniejącej suszarni wykorzystywanej do suszenia żużla granulowanego oraz popiołów mokrych z wykorzystaniem gorących gazów z wymiennika ciepła (Obiekt 4 zał 1) . Ponadto planowane jest uruchomienie instalacji wstępnego przygotowania surowca do wspomnianej suszarni z wykorzystaniem technologii Vortex (zał 2). Surowce do wymienionych instalacji będą dowożone samochodami i będą składowane na zadaszonym nowo budowanym magazynie (Obiekt 2 zał 1) z nowym punktem rozładunkowym (Obiekt 1 zał 1) oraz automatycznym systemem transportu materiału do magazynu. Z istniejącej instalacji dwóch pieców klinkierowych pozostanie część obiektów w postaci budynku młynów surowca nr 1 i 2 wraz z częścią magazynowania materiałów sypkich oraz ich homogenizacji (Obiekt 3 zał 1).
III. PRZEDMIOT ZAPYTANIA OFERTOWEGO
Przedmiotem zapytania ofertowego jest wykonanie koncepcji oraz studium wykonalności dla następujących instalacji:
- Instalacja suszarni - maksymalizacja wydajności istniejącej instalacji suszenia popiołów i żużla. Zakres koncepcji powinien uwzględniać analizę osiągnięcia optymalnych możliwości produkcyjnych i eksploatacyjnych zgodnie z opisem przedstawionym w załączniku 2. Koncepcja powinna zawierać elementy jak poniżej:
- audyt procesowy, budowlany, elektryczny i mechaniczny suszarni
- koncepcja optymalizacji układu podawania materiału z istniejącego magazynu
- propozycja alternatywnej drogi podawania popiołów mokrych do suszarni
- koncepcja optymalizacji wydajności suszarni
- koncepcja transportu i dozowanie popiołów przesuszonych do MC1, MC2 MC4, MC5 i silosu betonowego
Koncepcja powinna również uwzględnić optymalne miejsce składowania osuszonego materiału wraz z jego transportem oraz podawaniem do młynów cementu, na istniejący mieszalnik na Pakowni lub w obu wariantach.
B. Instalacja Vortexu (wstępnego przygotowania mieszaniny popiołowo-żużlowej) (zał. 3). Opracowanie powinno uwzględniać optymalne usytuowanie instalacji tj. należy wybrać z trzech możliwych - patrz mapa w zał. 1:
- koncepcja magazyn popiołów mokrych
- koncepcja transportu materiału z magazynu i dozowania do Vortexu
- koncepcja zabudowa instalacji Vortex w optymalnej lokalizacji (młyny surowca 1 / 2 lub hala istniejącego składu dodatków lub nowoprojektowane miejsce rozładunku materiałów do produkcji obok łamiarni)
- koncepcja podawania popiołów mokrych na suszarnię po przeprocesowaniu na instalacji Vortex (opis zał. 3) składowanych w:
- nowym składzie popiołów mokrych wg. projektu MAL01 (K5)
- alternatywnym składzie pośrednim (do zaprojektowania w zależności od miejsca usytuowania Vortexu)
- analiza możliwości bezpośredniego podawania materiału z instalacji Vortex na suszarnię bez konieczności jego pośredniego magazynowania
- analiza możliwości wykorzystania (w postoju suszarni) Vortexu do kruszenia popiołów suchych (zbiornik na popioły suche + dozowanie popiołów suchych + transport popiołów suchych do silosów Homo)
W wariancie docelowym planowane jest wybudowanie dwóch instalacji Vortex.
C. Adaptacja istniejących silosów homo i budynku młynów surowca nr 1 i 2 w celu stworzenia selektywnego systemu magazynowania materiałów sypkich takich jak: popioły V i W wraz z systemem ich transportu oraz homogenizacji:
- inwentaryzacja silosów homo wraz z istniejącymi urządzeniami
- koncepcja instalacji rozładunku materiału z autocystern popiołów V i W
- koncepcja transportu z suszarni do silosów homo jeżeli wyniknie taka potrzeba z koncepcji suszarni
- koncepcja transportu do nowego młyna surowca popiołów W wraz z systemem dozowania
- koncepcja transportu popiołów V na młynownię cementu (MC1, MC2, MC4 MC5) i mieszalnik na pakowni
- koncepcja separacji popiołów V na różne frakcje
- wstępna koncepcja produkcji mieszanek popiołów, mielonego żużla i cementu z wykorzystaniem nowego miksera wraz z terminalem załadowczym
Projekt rozładunku z silosów Homo powinien uwzględniać:
- wstępną koncepcję transportu do instalacji sekwestracji dwutlenku węgla w instalacji wypału klinkieru
- wstępna koncepcja rozdrabniania popiołów w instalacji młynów cementu - transport i dozowanie popiołu W do instalacji Młyna Cementu Nr 1 , 2 , 4 , 5
- wstępna koncepcja dozowanie popiołów W do istniejącej instalacji mieszalnika cementu zlokalizowanego na pakowni cementu
Oczekujemy zaproponowania logicznych etapów modernizacji poszczególnych obszarów podanych powyżej z zachowaniem następujących priorytetów:
- Modernizacja suszarni
- Instalacja Vortexu do wstępnego przygotowania materiału do suszarni
- Silosy homo
W przypadku zaakceptowania przygotowanej koncepcji planowane jest w przyszłości konieczność wykonania projektu architektonicznego do pozwolenia na budowę, projektu technicznego do pozwolenia na użytkowania oraz projektów wykonawczych, w zakresie ogólnobudowlanym wraz z konstrukcjami stalowymi, mechanicznym, elektrycznym, instalacji sanitarnych i p-poż po podjęciu decyzji o kolejności wykonania poszczególnych instalacji. Będzie to przedmiotem odrębnego postępowania zakupowego i może być podzielone na etapy w zależności od planowanego na lata 2023-2025 terminu uruchomienia ich poszczególnych części.
Koncepcje powinny uwzględniać część konstrukcyjną, mechaniczną i elektryczną i zawierać w sobie:
- schematy technologiczne - wersja elektroniczna (pdf + dwg)
- wykaz maszyn i urządzeń (moc, waga, główne parametry),
- ilość stali [t], betonu [m3] i innych głównych elementów dostaw
- rysunki tj. mapa + ogólne rzuty z ewentualnym rozrysowaniem kluczowych elementów (pdf + dwg)
- koszt operacyjny (zużycie energii elektrycznej i cieplnej oraz koszty obsługi i UR) dla poszczególnych koncepcji (xls)
- oszacowanie niezbędnych nakładów inwestycyjnych na realizację koncepcji w podziale na etapy ich realizacji
- opis techniczny i studium wykonalności wraz z uzasadnieniem wybrania proponowanych rozwiązań (doc) - wskazaną koncepcję należy porównać z innym rozwiązaniem technicznym (np. nowa suszarnia)
IV. Przygotowanie oferty
Oferta powinna zawierać:
- cenę ryczałtową za poszczególne punkty (koncepcje) zgodnie z opisanym powyżej zakresem prac modernizacyjnych - należy wypełnić tabelę rozbicia kosztów - patrz załącznik 5
- harmonogram czasowy realizacji poszczególnych koncepcji - należy wypełnić odpowiednie kolumny w załączniku 5
- termin ważności oferty
- ilości i stawki roboczogodzin dla projektanta, kierownika projektu itp. - należy wypełnić odpowiednie kolumny w załączniku 5
Poszczególne etapy realizacji zlecenia w przypadku wyrażenia gotowości do uczestniczenia w procesie wyboru zleceniobiorcy:
- Wizyta na terenie Cementowni Małogoszcz w celu dokonania wizji lokalnej oraz wyjaśnienie zakresu wymaganych prac oraz oczekiwań ze strony zleceniodawcy.
- Przygotowanie oferty - uzupełnienie wymaganych przez oferenta informacji oraz dokumentacji
- Wybór ofert.
Do oferty należy dołączyć ponadto:
- Dokumenty rejestracyjne firmy (kopie/wyciągi)
- Potwierdzenie zgłoszenia rejestracyjnego podatku od towarów i usług
- Zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach – wystawione przez Urząd Skarbowy i ZUS
- Oświadczenie o wielkości obrotu w roku poprzednim
- Oświadczenie o zapoznaniu się z warunkami przetargu, zobowiązań w przypadku jego wygrania i przyjęciu ich bez zastrzeżeń
- Oświadczenie, że oferent uważa się za związanego ofertą co najmniej w okresie jej ważności
Warunki płatności:
Faktura płatna w ciągu 60 dni po odbiorze prac i otrzymaniu faktury,
Podczas realizacji prac muszą być przestrzegane następujące zasady:
- Zleceniobiorca zobowiązuje się do przestrzegania „Warunków współpracy z Lafarge”, które stanowi załącznik nr 12 - LB3.06.01.PR02.02 - Wymagania BiOZ i OŚ Lafarge, który będzie dołączony do umowy.
- Pracownicy Zleceniobiorcy muszą spełniać następujące wymagania:
- Posiadać jednakowe ubrania zgodne z przepisami BHP;
- Posiadać identyfikatory;
- Stosować kaski i okulary ochronne;
- Posiadać uprawnienia określone przepisami uprawniające do wykonywania poszczególnych prac.
- Zleceniobiorca musi posiadać:
- posiadać ubezpieczenie od ryzyka wyrządzenia szkód materialnych i osobowych do kwoty jednego miliona złotych (1 000 000 PLN) lub podać proponowaną wysokość ubezpieczenia uwzględnioną w ofercie
- bezwzględnie stosować przepisy: wynikające z Ustawy z dnia 26.06.1974 (z późniejszymi zmianami), Kodeksu Pracy (Dział X) oraz Ustawy z dnia 07.07.1994 - Prawo Budowlane wraz z aktami wykonawczymi;
Zleceniodawca zastrzega sobie prawa jak niżej:
- wyłączenie części obszarów/zakresu dostawy z przetargu
- odwołanie przetargu lub wyników przetargu bez podania przyczyny
- nieinformowanie oferentów o rezultacie przetargu
- negocjacjach z wybranymi oferentami
- podzielenie zakresu przetargu pomiędzy różnych oferentów
Wszelkich informacji technicznych udzielają:
- w sprawach dotyczących suszarni - Grzegorz Trzeszkowski
- w sprawach dotyczących Vortexu - Leszek Pufelski
- w sprawach dotyczących silosów homo - Leszek Pufelski
Ofertę należy przesłać w terminie do 01.07.2022 do działu Zakupów Lafarge Cement S.A.
Arkadiusz Tracki: +48 572 700 189 - e:mail arkadiusz.tracki@lafarge.com
5. Wymagania BHP przy wykonywaniu prac na terenie cementowni
Prace muszą być wykonywane pod nadzorem osoby lub osób posiadających uprawnienia budowlane w wymaganej specjalności. W przypadku zatrudniania podwykonawców, Wykonawca musi, uzyskać pisemną zgodę Zamawiającego na zawarcie umowy z poszczególnym podwykonawcą. W tym celu Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji projekt umowy z podwykonawcą oraz część dokumentacji dotyczącą zakresu robót podwykonawcy. Warunkiem wystawienia faktury końcowej przez Wykonawcę, będzie podpisanie protokołu odbioru końcowego. Podpisanie protokołu odbioru nastąpi po przedłożeniu przez Wykonawcę stosownych dokumentów świadczących w sposób jednoznaczny o uregulowaniu płatności w stosunku do podwykonawców.
W czasie wykonywania robót na terenie cementowni obowiązkowo należy nosić:
- kask ochronny z paskiem podbrudkowym - kamizelkę odblaskową
- okulary ochronne - buty z wkładką antyprzebiciową
Załączniki:
Załącznik 1 - Mapa 3 D usytuowanie instalacji
Załącznik 2 – Suszarnia
Załącznik 3 – Vortex
Załącznik 4 – Silosy homo
Załącznik 5 – Rozbicie kosztów
Produkt | Indeks/Nr produktu | Ilość | Jednostka miary | |
---|---|---|---|---|
1. | Modernizacja suszarni | 0 | 1 | szt. |
Uwaga:
- Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.
- Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.
- Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
- Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.
- Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.
- Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.